Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во Јужна Кореја почнува имунизацијата на населението

Во Јужна Кореја денеска почнува имунизација на населението, а првите дози вакцини на АстраЗенека против Ковид-19 ќе бидат доставени во околу 200 старски домови

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close