Svet.SlajderСвет

Во Јужна Кореја од јули вакцинираните луѓе нема да носат заштитна маска на отворено

Јужнокорејските власти денеска соопштија дека од јули, вакцинираните луѓе против Ковид-19 повеќе нема да мора да носат заштитни маски на отворено. Тоа ќе важи и за луѓето кои примиле само една доза од вакцината

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close