Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во Јужна Кореја 583 новозаразени, најмногу од март

Во Јужна Кореја, која се бори против третиот бран на пандемија на коронавирусот, во последните 24 часа се регистрирани 583 нови случаи, најмногу од почетокот на март.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close