СветСвет.Портал

Во Јужна Африка почна кампањата за вакцинација

Јужна Африка, каде што има индиција за третиот бран на пандемијата на коронавирусот, денеска ја започна големата кампања за вакцинација, во која најпрво ќе бидат вклучени лицата постари од 60 години и лицата со висок ризик.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close