Svet.SlajderЕвропа

Во Унгарија усвоен закон за продолжување на вонредната состојба

Унгарскиот Парламент го усвои Законот за одговор на Владата на вториот бран коронавирус, со кој се продолжува вонредната состојба во земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close