ЕвропаЕвропа.Портал

Во Унгарија рекордни 1.791 новозаразени со коронавирусот

Во последните 24 часа во Унгарија се регистрирани 1.791 нов случај на коронавирус, најмногу од почетокот на пандемијата, а починале 24 пациенти.

Back to top button
Close
Close