БизнисБизнис.ПорталЕкономија

Во јули 92,4 отсто од потрошената струја од домашни извори

Во јули годинава во земјава вкупно се потрошени 546.080 мегават часови електрична енергија, 35,713 милионаи нормални кубни метри природен гас, 427.784 тони јаглен и 73.953 тони нафтени продукти.

Back to top button
Close
Close