ЕвропаЕвропа.Портал

 Во Украина рекорден број починати од коронавирус, 113 за еден ден

Во последните 24 часа во Украина е забележан рекордна смртност кај пациенти со коронавирус - 113 смртни случаи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close