Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во Украина пристигнаа 500.000 дози од вакцината АстраЗенека

Украина денеска ја доби првата пратка од 500.000 дози од вакцината АстраЗенека против Ковид-19, што ќе овозможи почеток на вакцинацијата, а први во редот ќе бидат здравствените работници кои се на фронтот за борба против болеста и војниците.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close