СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Во Уганда уапсен опозицискиот кандидат за претседател

Кандидатот на опозицијата за претседател на Уганда, Роберт Кјагуланиј, познат како Боби Вајн, беше уапсен денеска заедно со неговиот изборен штаб во градот Калангала, во централна Уганда, пренесува Гардијан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close