0_Web_АктуелноБалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Во Љубљана протест против ковид-мерките, повредени полицајци, полицијата одговори со солзавец

Противници на мерките за борба против коронавирусот вечерва протестираа на плоштадот „Република“ во Љубљана, барајќи промена на мерките и Владата да поднесе оставка.

Back to top button
Close
Close