СветСвет.Портал

Во Њујорк задолжителна вакцинација за студентите

Студентите на Државниот универзитет во Њујорк (СУНУ) и Градскиот универзитет во Њујорк (ЦУНУ) ќе бидат обврзни да се вакцинираат протов Ковид-19 доколку планираат да посетуваат настава оваа есен, соопшти гувернерот на Њујорк, Ендрју Куомо.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close