СветСвет.Портал

Во Њујорк нови 432 жртви од Ковид-19

Бројот на смртни случаи од новиот коронавирус во американската држава Њујорк се зголеми за 432 во изминатите 24 часа на 2.373, соопшти гувернерот на Њујорк, Ендрју Куомо.

Њујорк, 2 април 2020 (МИА) – Бројот на смртни случаи од новиот коронавирус во американската држава Њујорк се зголеми за 432 во изминатите 24 часа на 2.373, соопшти гувернерот на Њујорк, Ендрју Куомо.

Според него, бројот на заразени се искачи на 92.381 од 83.712, колку што беа претходниот ден. јт/

Таг
Back to top button
Close
Close