Svet.SlajderСвет

Во Њу Делхи се воведува шестдневен карантин

Во главниот град на Индија, Њу Делхи од вечерва се воведува шестдневен карантин бидејќи здравствениот систем е пред колапс поради влошенатра ситуација со епидемијата со Ковид-19, изјави градоначалникот Арвинд Кеџривал

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close