БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Во Турција уапсени повеќе од 200 илегални мигранти

Турската крајбрежна стража уапси повеќе од 200 илегални мигранти, меѓу кои Авганистанци и Сиријци, кои се подготвуваа да преминат преку Егејското Море со рибарски брод за да стигнат до Грција, објавија денеска локалните медиуми.

Back to top button
Close
Close