БалканБалкан.Портал

Во Турција уапсени 48 пилоти поради наводна поврзаност со Ѓулен

Турските власти уапсиле 48 воени пилоти за кои постои сомневање дека се поврзани со Фетулах Ѓулен.

Back to top button
Close
Close