Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

Во Турција досега вакцинирани над пет милиони луѓе

Во Турција, повеќе од пет милиони луѓе ја примија првата доза на вакцина против коронавирус, развиена од кинески Соновак-Биотек, како дел од кампањата што започна пред еден месец, соопшти Министерството за здравство.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close