БалканБалкан.ПорталСвет.Слајдер

Во Турција активни десет шумски пожари

Турските пожарникари трет ден се борат со шумските пожари. Десет пожари се уште се активни, вклучително и три во реонот на летувалиштето Анталија

Back to top button
Close
Close