0_Македонија.ПорталДописници МКДСпортФудбал

Во третолигашкото дерби на Истокот „Брегалница Делчево“ подобра од „Овче Поле“

Во дербито од Третата фудбалска лига - Исток, фудбалерите на делчевска Брегалница, денес на градскиот стадион „Гоце Делчев“ го совладаа ривалот за повисок пласман „Овче Поле“ со 3:2. Во допадлив натпревар гостите од Свети Николе поведоа со гол од корнер во 35 минута од натпреварот, откако претходно домаќините не успеаа благата иницијатива да ја крунисаат со водство.

Back to top button
Close
Close