Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во Токио регистриран рекорден број на нови случаи со Ковид-19 во еден ден

Во Токио денеска се потврдени повеќе од 60 новозаразени лица со Ковид-19, што претставува најголемиот број пациенти во еден ден

Токио, 28 март 2020 (МИА) – Во Токио денеска се потврдени повеќе од 60 новозаразени лица со Ковид-19, што претставува најголемиот број пациенти во еден ден.

Во средата беа потврдени 41 случај, а потоа бројот на инфицирани со новиот коронавирус се движеше околу 40 дневно.

Досега во Токио регистрани се 299 лица со Ковид-19, но се очекува вкупниот број на заболени да се искачи на повеќе од 350. ми/

Таг
Back to top button
Close
Close