0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталДописници МКДТемаХроника

Во Тиквешко се краде и од нива, измами при посредување за работа во странство

Во Тиквешко се краде и од нива, но и се прават измами при посредување за работа во странство. Ова го потврдуваат за МИА од Секторот за внатрешни работи Велес, кој е надлежен за општините од најголемиот лозаровинарски регион. Изминативе денови кавадарчанка ни се пожали дека непознати крадци ги демнеле додека береле грозје на лозјето и од тракторот им украле еден новчаник и околу 7,5 илјади денари.

Back to top button
Close
Close