Дописници МКДХроникаХроника.Портал

Во тетовско Ново Село повредено девојче откако во неа удрило возило

Малолетно девојче беше повредено вчера откако во неа удрил 53-годишниот Е.И. од Ново Село кој управувал возило „фолксфаген голф“ со тетовски регистарски ознаки. Незгодата се случила на локалниот пат што ги поврзува тетовско Ново Село и Боговиње.

Back to top button
Close
Close