ОпштествоХроникаХроника.Портал

Во тетовско-гостиварскиот регион изречени 69 санкции за непрописно престигнување

Полицијата денеска во периодот од 14 до 20 часот на подрачјето на СВР Тетово спроведе засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои непрописно престигнуваат, при што се санкционирани се 69 возачи - 36 на територија на Тетово, а 33 на територија на Гостивар, информира МВР.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close