Дописници МКДОпштински вести

Во Тетово трибина како почеток на кампања „Стоп за мали хидроцентрали на Лешница“

Со трибина на отворено во Тетово иницијативен одбор составен од претставници на граѓанските здруженија, планинари, екологисти и други започна кампања „Стоп за мали хидроцентрали на Лешница“. 

Back to top button
Close
Close