Дописници МКДХроникаХроника.Портал

Во Тетово прекината свадба со 80 гости, приведени менаџер и сопственик на угостителски објекти

При контрола на угостителски објекти, вчера во Тетово поради прекршување на прописи во време на пандемија прекината е свадбена веселба, а затворени се два локали и приведени сопствениците. На свадбата во угостителски објект на улицата „Видоја Смилевски-Бато“  биле затекнати 80 гости.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close