Дописници МКДОпштински вести

Во Тетово прекин во водоснабдувањето поради дефект на една од главните цевки

Работната единица „Водовод и канализација“ при Јавното комунално претријатие „Тетово“ информира дека поради дефект на цевка на главната водоводна мрежа ќе има прекин во снабдувањето со вода додека се врши поправката. Станува збор за дефект на голема цевка од типот ф-400 од новиот водоснабдителен систем и затоа се очекува поголем број домаќинства да бидат без водоснабдување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close