Дописници МКДОпштински вестиПолитички партии

Во Тетово одбележан 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба

Во организација на општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Тетово се одбележа 23 Октомври - Денот на македонската револуционерна борба пред Споменикот на револуцијата. Претставници на партијата положија цвеќе пред споменикот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close