Дописници МКДОпштински вести

Во Тетово казнети 30 пешаци за неправилно поминување улица и 23 возачи за погрешно паркирање

Тетовската полиција денеска од 8 до 12 часот контролирала колку пешаците поминуваат на соодветни места и дали ги почитуваат важечките знаци, како и правилата и прописите.                            

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close