Дописници МКДОпштински вести

Во Тетово и Гостивар за пет часа откриени 44 технички неисправни автобуси и комбиња

Секторот за внатрешни работи Тетово денеска од 8 до 13 часот спроведе акциска контрола за да утврди техничка исправност на возилата кои вршат јавен превоз, како автобуси и комбиња. На тетовското подрачје кај 14 возила е утврдена техничка неисправност додека во гостиварско кај вкупно 30 возила.

Back to top button
Close
Close