Македонија.СлајдерОпштествоХроникаХроника.Портал

Во Тетово и Гостивар за непрописно престигнување санкционирани 34 возачи

Полицијата од СВР Тетово, при засилена акциска контрола денеска од 14 до 20 часот, санкционирала 34 возачи кои непрописно престигнувале на територија на СВР Тетово, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Back to top button
Close
Close