0_Македонија.ПорталОпштествоХроникаХроника.Портал

Во Тетово 33 санкции за брзо возење

При акциска контрола со употреба на т.н. ноќен радар, полициски службеници од Тетово синоќа од 19 до 22 часот санкционираа 33 возачи кои возеле со брзина поголема од дозволената, од кои 14 возеле со повеќе од 50 километри на час над дозволената брзина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close