Општински вестиХроникаХроника.Портал

Во Тетово 175 санкционирани возачи

Во текот на вчерашниот ден, во период од 12:00 до 20:00 часот, на подрачјето на СВР  Тетово полицијата спроведе акциска контрола, при што биле откриени и законски санкционирани вкупно 175 возачи, информира Министерството за внатрешни работи.

Back to top button
Close
Close