0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Во текот на вчерашниот ден санкционирани 292 лица поради неносење заштитна маска

Во текот на изминатиот ден вкупно 292 лица биле санкционирани поради неносење на заштитна маска, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Скопје, 5 јануари 2021(МИА) – Во текот на изминатиот ден вкупно 292 лица биле санкционирани поради неносење на заштитна маска, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Од МВР испра’аат апел до граѓаните да се придржуваат до мерките и протоколите донесени од Владата, со цел справување со Kовид-19. свс/сп/

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close