0_Web_АктуелноСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Во текот на предизборната кампања во Мексико убиени над 80 политичари, од кои 32 беа кандидати

Пред изборите закажани за 6 јуни, политичката сцена во Мексико едноставно се распаѓа под притисок на нарко картелот Синалоа, чии членови се одговорни за 476 напади врз политичари, од кои 79 беа фатални.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close