Дописници МКДОпштински вести

Во тек тендерската постапка за три штипски улици

Во Штип ќе се реконструираат три улици во населбите Автокоманда и Сењак, кои се главни сообраќајници кон централното градско подрачје, но и кон индустрсиките зони. Како што истакна штипскиот градоначалник Јане Миланов, во фаза на тендерирање е комплетната реконструкција на улицата „Панче Караѓозов“ од Пинг понг салата до трговскиот центар „Елкос“.

Back to top button
Close
Close