0_Македонија.ПорталЕкономијаПолитика

Во тек е избор на компанија која ќе ги издава АДР сертификатите за камионџиите

Генералниот серкретаријат на Владата е во постапка за избор на компанија која ќе врши оваа распределба на АДР сертификатите за камионџиите со што целиот електронски систем ќе биде ставен во функција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close