0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Во тек акција на МВР за санкционирање на диви тркачи

МВР попладнево и вечерва спроведува акција за санкционирање на диви тркачи кои организирале договорени трки на Скопската обиколница.

Скопје, 12 септември 2020 (МИА) – МВР попладнево и вечерва спроведува акција за санкционирање на диви тркачи кои организирале договорени трки на Скопската обиколница.

Како што информираат за МИА од МВР, повеќе мотори се одземени, а лица приведени. Акцијата е во тек.

Повеќе детали од МВР најавуваат за утре. мд/дма/

 

 

Back to top button
Close
Close