Kultura.SlajderДописници МКДКултураКултура.Портал

Во театарот во Стоби не може да има претстави, сè додека старите мермерни седишта целосно не се реставрираат

Мермерните блокови - седишта на западната половина во театарот во Стоби сите се распукани и се распаѓаат тоа е страшно и не е безбедно за публиката да дојде на претстава во Стоби.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close