СветСвет.Слајдер

Во Таџикистан почна воена вежба предводена од Русија

Русија денеска почна заедничка воена вежба со Узбекистан и Таџикистан во близина на границата со Авганистан, каде талибанците презедоа офанзива по повлекувањето на американските војници

Back to top button
Close
Close