Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во тајфун во Јужна Кореја загинаа шест лица

Шест лица загинаа, а четворица се повредени во тајфунот Митаг кој ја погоди Јужна Кореја, соопштија властите.

Back to top button
Close
Close