0_Web_АктуелноSvet.SlajderСвет

Во светот со Ковид-19 инфицирани над 176 милиони луѓе

Во светот од почетокот на пандемијата со Ковид-19 се инфицирале 176.044519 луѓе, а активни се 12.291.322 случаи, покажуваат податоците на интернерт-страницата „Ворлдометерс“ (worldometers)

Back to top button
Close
Close