Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во светот речиси 46 милиони луѓе заразени со Ковид-19

Во последните 24 часа во Русија се регистрирани повеќе од 18.000 нови случаи на заразени што претставува најголемо дневно зголемување од почетокот на пандемијата.

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close