0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Во светот починаа над еден милион луѓе од последиците на Ковид-19

Врз основа на септемврискиот просек, за 24 часа во светот од Ковид-19 умираат повеќе од 5,4 илјади луѓе, односно 226 лица во еден час или секои 16 секунди умира по еден заболен од оваа болест.

Back to top button
Close
Close