Svet.SlajderСвет

Во светот над три милиони луѓе починале од последици од Ковид-19

Од почетокот на пандемијата повеќе 3.001.621 луѓе починале од последици од Ковид-19 во светот, покажуваат податоците на сајтот „ворлдометерс. инфо“ (worldometers.info)

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close