СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Во светот над 117 милиони луѓе инфицирани со Ковид-19

Од почетокот на пандемијата во светот 117.081.668 луѓе се инфицирале со Ковид-19, а активни се над 21,8 милиони случаи, покажуваат податоците на сајтот „Ворлдометерс“ (Worldometers)

Back to top button
Close
Close