Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Во светот има 4.000 варијанти на Ковид, предупредува британскиот министер за вакцини

Во моментов постојат околу 4.000 варијанти на коронавирусот ширум светот, изјави денеска британскиот министер за вакцини Надим Захаваи за Скај Њуз.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close