СветСвет.Слајдер

Во светот ќе се отворат нови 432 рудници за јаглен

Во најновиот извештај на невладината организација „Глобал енерџи монитор“ (Global Energy Monitor) се наведува дека светските производители на јаглен планираат да отворат 432 нови јагленокопи, чиј произведствен капацитет би изнесувал 2,28 милијарди тони годишно

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close