Svet.SlajderСветСвет.Портал

Во светот досега администрирани над 40 милиони дози вакцина против коронавирус

Повеќе од 40 милиони дози вакцини против Ковид- 19 се искористени досега во светот во трката кон имунитетот на коронавирусот, во која води Израел, покажуваат податоците објавени денеска од Франс прес, пренесува Хина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close