Дописници МКДОпштински вести

Во Свети Николе промовирано дуалното стручно обарзование

Во рамките на проектот „Учи паметно - работи стручно“, во дворот на СОУ Кочо Рацин - Свети Николе денеска имаше промоција за воведување на дуалното стручно образование, што училиштето треба да го започне да го реализира во учебната 2021/22 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close