СветСвет.Портал

Во судир на автобус и камион во Кина 36 загинати

Триесет и шест лица загинаа, а деветмина се тешко повредени во судир на автобус и камион во кинеската провинција Џијанѕу, соопшти локалната полиција.

Back to top button
Close
Close